Rezonans magnetyczny kończyny górnej

Rezonans magnetyczny (MRI) kończyny górnej pozwala na dokładne zobrazowanie miejsca złamania lub pęknięcia kości wraz z tkankami znajdującymi się w ich obrębie. Badanie to można wykonywać tak często, jak jest to potrzebne. W przeciwieństwie do RTG nie nie wykorzystuje promieniowania jonizującego i nie powoduje żadnych skutków ubocznych w ciele. W Warszawie rezonans magnetyczny w przystępnej cenie wykonuje pracownia MRI Diagnostyka. Zapraszamy!

Badanie rezonansem magnetycznym wykorzystuje pole magnetyczne, fale radiowe i komputer do tworzenia szczegółowych obrazów (przekrojów) różnych części ramienia: górnej części ramienia, łokcia, dolnej części ramienia, nadgarstka, dłoni i palców, a także różnych rodzajów tkanek: chrząstki, więzadeł, ścięgien lub łąkotek (amortyzatorów w stawach). Technologia MRI pozwala lekarzowi ocenić tkanki ciała i odróżnić prawidłową, zdrową tkankę od chorej.

Rezonans magnetyczny kończyny górnej

rezonans magnetyczny warszawa żoliborz, mri nadgarstka

Rezonans magnetyczny kończyny górnej – wskazania i zasady pracowni MRI Diagnostyka w Warszawie:

 • Nie wymagamy skierowania od lekarza.
 • Do rejestracji na wykonanie badanie, pacjent potrzebuje jedynie dokumentu tożsamości.
 • Zalecamy przedstawienie dotychczasowej dokumentacji medyczną (jeśli pacjent taką posiada).
 • Przed wykonaniem rezonansu magnetycznego można normalnie jeść i pić, a także przyjmować leki.
 • Diagnostyka obrazowa rezonansem magnetycznym jest wykonana w ubraniu (odzież nie może mieć żadnych elementów metalowych).
 • Rzeczy osobiste tj. smartfon, kluczyki do samochodu, okulary, ozdoby i biżuterię, portfel należy zostawić w szatni.
 • Jeżeli rezonans magnetyczny będzie wykonywany z kontrastem, konieczne jest wykonanie oznaczenia poziomu kreatyniny we krwi na 14 dni przed badaniem

Rezonans magnetyczny kończyny górnej znajduje zastosowanie w diagnostyce następujących przypadków:

 • podejrzenie złamania, urazów, stłuczenia kości lub uszkodzenia stawów,
 • nieprawidłowości rozwoju stawów,
 • zmian zwyrodnieniowych stawów;
 • zmian nowotworowych kości i stawów
 • zmian pourazowych i pooperacyjnych kości i stawów,
 • nieprawidłowości obserwowanych przy ruchach kończyn.

Jak wygląda rezonans magnetyczny kończyny górnej?

mri łokieć, rezonans magnetyczny warszawa bemowo

Podczas badania pacjent leży na stole do skanowania z rękami po bokach. Cewki (specjalne urządzenia poprawiające jakość obrazu) zostaną umieszczone wokół ramienia lub części ramienia. Pacjent kładzie się na specjalnym, stole i jest powoli wsuwany do kanału aparatu, który rozpoczyna skanowanie. Podczas badania słychać przerywane brzęczenie, uderzenia, kliknięcia i stuknięcia. W celu zamaskowania hałasu i pacjentowi zostaną dostarczone zatyczki do uszu.

W niektórych przypadkach lekarz wykonujący obrazowanie zleca podanie środka kontrastowego (barwnika) w celu poprawy jakości obrazów. Barwnik jest wstrzykiwany do żyły w ramieniu i może powodować uczucie chłodu.

Aby zapewnić najbardziej komfortowe warunki podczas badania, pacjent zawsze pozostaje pod opieką specjalisty, z którym ma kontakt przez mikrofon. W czasie badania, które trwa około 30 do 45 minut, pacjent musi pozostać w nieruchomej pozycji. W razie może kontaktować się z technikiem wykonującym badanie.


Szczegółowy cennik badania obrazowego poszczególnych części ciała znajdziesz tutaj.
Rezonans magnetyczny kończyny górnej – cena Warszawa

Rezonans magnetyczny kończyny górnej w Warszawie z MRI Diagnostyka

rezonans magnetyczny warszawa bielany, zdjęcie łokcia

Pracownia MRI Diagnostyka w Warszawie pacjentom wykonuje badania najwyższej jakości sprzętem – aparatem Siemens 1.5T Magnetom. Zapewnia doskonałą jakość obrazowania w najkrótszym możliwym czasie, co znacząco wpływa na komfort pacjentów. Ponadto aparat posiada największy na rynku otwór w magnesie, dlatego jest odpowiedni dla ludzi z klaustrofobią, a także dla osób otyłych (nawet do 250 kg).

Prawidłowo przedstawiony pacjentowi wynik, to bardzo ważna informacja, która w dalszej kolejności pozwoli na podjęcie skutecznego leczenia. Badanie takie przedstawi aktualny stan zdrowia pacjenta. 

Rezonans magnetyczny barku czy rezonans dłoni i nadgarstka

Kiedy wykonamy rezonans magnetyczny barku czy rezonans dłoni i nadgarstka na starszym, mniej nowoczesnym urządzeniu, wówczas wynik nie będzie precyzyjny. 

Nasze najnowocześniejsze urządzenie – aparat 1,5 T firmy Simens idealnie zdiagnozują każdą dolegliwość.

Zapraszamy Państwa do naszej pracowni!

Z naszej strony zapewniamy krótki czas oczekiwania na badanie oraz opiekę doświadczonych specjalistów.

rezonans magnetyczny warszawa cena, mri dłoni