Rezonans magnetyczny zatok

Rezonans magnetyczny zatok, mridiagnostykaProblem z zatokami potrafi być naprawdę bardzo poważny. Ból, ciągły katar, uczucie zapchania i rozrywania. W takich przypadkach rezonans magnetyczny zatok może okazać się kluczowy.

Ciężko pomylić ból zatok z czymkolwiek innym ze względu na charakterystykę objawów, jaką zwykle przyjmują schorzenia z nimi związane. Na co dzień nie jest to obszar, o którym ktokolwiek pamięta, jednakże faktem jest, że zawsze w przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepokojów z nim związanych należy zgłosić się do lekarza, który w razie potrzeby skieruje nas na najlepsze dostępne w tej chwili badanie – rezonans magnetyczny zatok. Dzięki badaniu otrzymamy dokładny obraz zatok, co pozwoli na dalsze postępowanie.

Spośród dostępnych, wykonywanych badań, na pewno rezonans zatok jest jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań, po które sięgają pacjenci. Przeprowadzany przez nas rezonans magnetyczny zatok MRIDiagnostyka, daje pełen obraz powagi sytuacji i tego, z czym dany pacjent się zmaga. U jednych potwierdza się zapalenie, u innych można je wykluczyć i znaleźć inną przyczynę danego stanu rzeczy. Na pewno rezonans zatok cena nie jest niska, ale jeśli ma być ona pomocą w znalezieniu problemu i jego wyleczeniu, to jak najbardziej warto na to właśnie stawiać.

Rezonans magnetyczny zatok cena

Rezonans magnetyczny zapalenie zatok  stanowi najczęściej wybierane z badań, które zleca lekarz laryngolog. Jest ono po prostu najbardziej dokładne. Przy zaawansowanym problemie, lekceważenie takiego stanu może doprowadzić do bardzo poważnych w skutkach konsekwencji.

Rezonans magnetyczny zatok szczękowych, ale i nie tylko, to jasny obraz sytuacji, z jaką zmaga się konkretny pacjent. Wybierając się na badanie, warto zabrać ze sobą dokumentację. Jeśli było wykonywane badanie zatok USG, RTG zatok lub tomografia zatok warto przynieść wyniki tych badań na badanie MRI. A jak wygląda kwestia zapłaty? Na pewno Rezonans magnetyczny zatok cena należy do najdroższych z dostępnych badań, jednak ta cena warta jest jakości i efektów całego badania.

Zobacz Cennik!

Czy rezonans głowy pokazuje zatoki ?

Czy rezonans głowy pokazuje zatoki? Pobieżnie, jednak jeśli chcemy sprawdzić je dokładnie pod każdą możliwą płaszczyzną, wówczas w takich przypadkach rezonans zatok MRIDiagnostyka to najlepszy wybór, jakiego tylko można dokonać. Stawiając na to miejsce, każdy z pacjentów będzie miał przeprowadzone kompleksowe, dokładne badanie, dzięki któremu szybko postawiona zostanie trafna diagnoza, a następnie konkretne pod nią już leczenie.

Rezonans magnetyczny zatok – w jakim celu się go wykonuje?

Zatoki są odpowiedzialne za ochronę przed mikro urazami mózgu, tworząc swoiste poduszki powietrzne. Oprócz tego odpowiadają za wzmocnienie głosu oraz wyrównują różnicę ciśnień przy oddechu. Jeśli zatoki są dotknięte schorzeniem, ich funkcjonowanie zostaje zaburzone, a tym samym mogą powstać trudności podczas oddychania, obrzęk nosa i krwawienie z niego, spływanie wydzieliny z tyłu gardła, charakterystyczny katar i kaszel, nieprzyjemny zapach z ust i nosa. Ponadto dosyć charakterystyczny jest pojawiający się ból głowy, który znacząco nasila się przy jej pochylaniu do przodu.

Wskazaniem do badania jest również podejrzenie takich schorzeń zatok jak wady rozwojowe, infekcje bakteryjne lub wirusowe, polipy, czy też zmiany nowotworowe. W każdym przypadku przed skierowaniem na badanie, lekarz przeprowadzi z pacjentem szczegółowy wywiad, który pozwoli na pokierowanie go na dalszą diagnostykę.

Przeciwwskazaniem do wykonania badania są: rozrusznik serca, implant ślimakowy, neurostymulator, makijaż permanentny, czy też nowotwór. Oczywiście są to tylko niektóre przykłady przeciwwskazań, z których żadne nie powinny być przez pacjenta zatajane ze względu na własne bezpieczeństwo.

Rezonans magnetyczny zatok – jak się przygotować?

Przed wejściem do pracowni MRI, należy zdjąć z siebie wszelkie ozdoby, zmyć makijaż i odłożyć do szatni urządzenia elektroniczne. Ubranie nie może posiadać elementów metalowych, a pacjent powinien być ubrany luźno i przewiewnie. Warto, aby na rezonans magnetyczny zatok pacjent przyniósł również wyniki poprzednio wykonanego badania MRI, co pozwoli ułatwić interpretację aktualnych badań.

Rezonans magnetyczny zatok – jak przebiega?

Maszyna do rezonansu ma imponujące rozmiary oraz stosunkowo wąski tunel, do którego wejdzie przygotowany pacjent. Badanie jest bezbolesne, a jedyne negatywne wrażenia, jakie może odczuć pacjent, są związane z pojawiającymi się dźwiękami i niewielką przestrzenią tunelu. Pacjent podczas badania nie może się ruszać. Po kilkudziesięciu minutach badany otrzyma płytkę CD z obrazem po kilku dniach będzie dostępny online opis wykonanego badania diagnostycznego (rezonansu magnetycznego).

Zobacz wszystkie rodzaje rezonansu!