Rezonans magnetyczny kończyny dolnej

Rezonans magnetyczny stawu skokowego

Rezonans magnetyczny stawu skokowego

Podczas korzystania z badania MRI w celu oceny urazu stawu skokowego stosowane są pola magnetyczne i fale o częstotliwości radiowej. Zapewniają one wysokiej jakości obrazy ścięgien, chrząstek i więzadeł w stopie i kostce, których żadne inne pojedyncze badanie obrazowe nie jest w stanie ocenić.

Dzięki MRI stawu skokowego można wychwycić złamania naprężeniowe lub urazy chrząstki albo ścięgna, które mogą powodować objawy podobne do tych występujących przy skręceniach. W Warszawie badanie MRI stawu skokowego wykonasz w pracowni MRI Diagnostyka.

Rezonans magnetyczny stawu skokowego – zalecenia przed badaniem w pracowni MRI Diagnostyka w Warszawie:

  • Do badań MRI nie jest konieczne skierowanie od lekarza, jest to potrzebne jedynie w przypadku rezonansu z kontrastem, wtedy trzeba dodatkowo przedstawić badanie poziomu kreatyniny we krwi wykonane na 14 dni przed MRI.
  • Do rejestracji na rezonans magnetyczny stawu skokowego pacjent potrzebuje jedynie dokumentu tożsamości.
  • Ważne! Zaleca się okazanie dotychczasowej dokumentacji medycznej.
  • Przed badaniem rezonansem magnetycznym nie trzeba rezygnować z przyjmowania leków, ani z picia i jedzenia.
  • Badanie wykonane jest w ubraniu, dlatego zadbaj o to, aby nie miało żadnych metalowych elementów.
  • Rzeczy osobiste należy zostawić w szatni.

W jakich przypadkach wykorzystuje się rezonans magnetyczny stawu skokowego?

Rezonans magnetyczny może uwidocznić uszkodzenia więzadeł, różnicowanie rozerwania więzadeł z innymi przyczynami bólu kostki, takimi jak złamania, uszkodzenia kostno-drgawkowe lub uszkodzenia ścięgien. Właściwe planowanie leczenia urazów stawu skokowego wymaga różnicowania pomiędzy różnymi typami uszkodzeń więzadeł.

Jak wygląda rezonans magnetyczny stawu skokowego?

W pokoju skanowania pacjent zostanie poproszony o położenie się na plecach na cewce MRI (kamerze). Dodatkowa kamera jest umieszczona nad stopą, pełniąc rolę anteny. W przypadku badania MRI stawu skokowego pacjent wjeżdża do urządzenia najpierw nogami, a głowa i górna część ciała pozostają poza aparatem.

Czas trwania badania MRI stóp wynosi zazwyczaj 30-35 minut i wymaga od pacjenta pozostania w bezruchu. Skany MRI są wrażliwe na ruch i każdy ruch może zaciemnić informacje, które radiolog wykorzystuje do sporządzenia formalnego raportu.

Pacjent otrzyma zatyczki do uszu lub słuchawki, ponieważ aparat MRI wydaje szereg głośnych dźwięków.

Rezonans magnetyczny stawu skokowego – cena Warszawa

Aby poznać cenę badania obrazowego MRI stawu skokowego w naszej pracowni sprawdź nasz cennik.

Rezonans magnetyczny stawu skokowego w Warszawie z MRI Diagnostyka

Pracownia MRI Diagnostyka w Warszawie wykonuje MRI stawu skokowego najwyższej jakości sprzętem – aparatem Siemens 1.5T Magnetom. Dzięki zastosowaniu tego aparatu można uzyskać idealną jakość obrazowania w najkrótszym możliwym czasie. To wpływa na komfort pacjenta. Jest to szczególnie ważne w przypadku pacjentów dotkniętych klaustrofobią. Dużym plusem jest również to, że aparat jest zbudowany tak, że ma największy na rynku otwór w magnesie. Umożliwia to badanie nawet osób z dużą nadwagą (nawet do 250 kg).

Zobacz również:

rezonans magnetyczny bielany, staw skokowy