Rezonans magnetyczny bioder

Rezonans magnetyczny bioder, mridiagnostykaStandardowe obrazowanie rezonansem magnetycznym (MRI) jest ważnym narzędziem diagnostycznymi w ocenie spektrum objawów klinicznych związanych z biodrem.

Ból stawu biodrowego jest powszechny we wszystkich grupach wiekowych, a choroba zwyrodnieniowa tego stawu jest coraz częściej rozpoznawanym problemem, szczególnie u osób starszych. Jednym z głównych celów diagnostycznych u pacjentów z bólem biodra jest identyfikacja i korekcja patologii mogących prowadzić do choroby zwyrodnieniowej. Obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI) stało się ważną nieinwazyjną metodą oceny anatomii i patologii stawu biodrowego u tych pacjentów. W Warszawie na rezonans magnetyczny bioder zapraszamy do pracowni MRI Diagnostyka!

Zobacz wszystkie rodzaje rezonansu!

Rezonans magnetyczny bioder – zalecenia przed badaniem w pracowni MRI Diagnostyka w Warszawie:

 • Badania MRI nie wymagają skierowania od lekarza. Jest to potrzebne jedynie w przypadku rezonansu z kontrastem. Oprócz skierowania od lekarza przy badaniu z kontrastem należy również okazać badanie poziomu kreatyniny we krwi wykonane na 14 dni przed MRI.
 • Aby się zarejestrować na MRI bioder, pacjent musi okazać dokument tożsamości.
 • Jeżeli pacjent posiada historię medyczną choroby, wskazane jest przedstawienie wyników poprzednich badań obrazowych stawu biodrowego.
 • Czy można zażywać leki przed MRI? Czy można jeść i pić? Tak, nie ma żadnych przeciwwskazań.
 • Czy można wykonać MRI u dzieci, kobiet w ciąży czy osób starszych? Tak, pole magnetyczne nie ma negatywnego wpływu na organizm człowieka.
 • Diagnostyka obrazowa rezonansem magnetycznym jest wykonana w ubraniu (nie może jednak mieć żadnych elementów metalowych).
 • Prosimy o pozostawienie rzeczy osobistych (telefon, kluczyki do samochodu, biżuterię, portfel itd.) w szatni.

Zobacz też: Rezonans magnetyczny ręki jak wygląda?

W jakich schorzeniach potrzebny jest rezonans magnetyczny bioder?

Badanie MRI to dokładna nieinwazyjna metoda, która pozwala ocenić zmiany zwyrodnieniowe stawu biodrowego, wszelkie nieprawidłowości w obrębie biodra, a także zobrazować rozległość uszkodzeń tkanek miękkich w stanach pourazowych, takich jak na przykład zwichnięcie biodra. Ponadto rezonans magnetyczny biodra może uwidocznić postrzępienie lub rozerwanie chrząstki i błony maziowej. Czasami konieczne jest znalezienie sposobu na odróżnienie bólu promieniującego ze stawu biodrowego od bólu promieniującego z podbrzusza. Dodatkowo MRI bioder wychwyci następujące schorzenia:

 • złamania nadwyrężeniowe,
 • urazy awulsyjne,
 • zespół trzaskającego biodra,
 • zapalenie kaletki podkolanowej,
 • zespół konfliktu udowo-panewkowy,
 • zwyrodnienie ścięgien
 • naderwanie mięśni pośladkowych.

Jak wygląda rezonans magnetyczny bioder?

Pacjent kładzie się na specjalnym stole, który wysuwa się z maszyny z aparatem. Badanie jest bezbolesne, niektórzy pacjenci odczuwają dyskomfort związany koniecznością pozostania w bezruchu lub ze wzrostem temperatury, oraz hałasem generowanym przez pracujący sprzęt do rezonansu. Czas trwania badania MRI stóp wynosi zazwyczaj od 15 do 60 minut.

Rezonans magnetyczny bioder w Warszawie z MRI Diagnostyka

Udoskonalenie sprzętu i technik MRI w Pracowni MRI Diagnostyka w Warszawie umożliwia obrazowanie z wysoką rozdzielczością przestrzenną i kontrastową w celu wykrycia subtelnych nieprawidłowości biodra, takich jak uszkodzenia panewki stawu biodrowego i chrząstki stawowej. Pracownia korzysta z aparatu Siemens 1.5T Magnetom, który posiada największy na rynku otwór w magnesie. Jest odpowiedni dla ludzi z klaustrofobią, oraz dla osób z nadwagą (nawet do 250 kg).

Rezonans biodra – cena Warszawa

Rezonans biodra co pokazuje? Co może wykazać rezonans stawów biodrowych? Tak naprawdę wszystkie nieprawidłowości, jakie w obrębie stawów mają miejsce.

Bada dokładnie wszystko to, czego nie zobaczymy na USG czy na RTG, bowiem dociera do wnętrza kości, tkanek, mięśni. Rezonans stawu biodrowego cena – należy ją sprawdzić przed zapisaniem się na rezonans biodra czy też na przykład rezonans magnetyczny kolana.

Zobacz Cennik!