Rezonans magnetyczny bez skierowania

Czy można zrobić rezonans bez skierowania? Czy każdy może przeprowadzić takie badanie, bez decyzji lekarza? Rezonans magnetyczny bez skierowania jest możliwy w przypadku badania prywatnego. Aby jednak go wykonać, pacjent powinien określić problem i przyczynę wykonania takiej formy badania.

Rezonans bez skierowania daje szansę na szybkie jego wykonanie, bowiem płacąc za niego, możemy w bardzo szybkim czasie otrzymać termin, a następnie wynik. W przypadku NFZ niestety, ale dostanie się na badanie wymaga kilku miesięcy oczekiwania. Rezonans prywatnie bez skierowania to szybkość, wygoda i pewność, że szybko otrzymamy wynik, na jaki czekamy.

więcej…

Najczęściej wybieraną opcją jest rezonans głowy bez skierowania. Wielu pacjentów walczy bowiem z ogromnymi bólami głowy i wolą wybrać opcję prywatną, niż miesiącami żyć z bólem, którego przyczyny nie są w stanie zdiagnozować.

Czy można zrobić rezonans bez skierowania, jeśli jest to rezonans z kontrastem ?

Na rezonans z kontrastem potrzebne jest skierowanie. W tym bowiem przypadku nie ma możliwości, by pacjent sam zdecydował się na rezonans prywatnie skierowanie z użyciem kontrastu. Tutaj potrzebna jest decyzja lekarza. I pojawiają się pytania – czy lekarz rodzinny może wypisać skierowanie na rezonans? Czy lekarz pierwszego kontaktu może dać skierowanie na rezonans? Nie, nie może. Skierowanie na rezonans od kogo więc?  Skierowanie na MRI może wystawić jedynie lekarz konkretnej specjalizacji. Podsumowując, na rezonans w MRIDiagnostyka nie trzeba skierowania, chyba że jest to rezonans z kontrastem.

Pilne skierowanie na rezonans, czy będzie potrzebne ?

Czy rodzinny może dać skierowanie na rezonans? Jak wspomnieliśmy powyżej nie może. Od kogo skierowanie na rezonans magnetyczny? Od lekarza konkretnej specjalizacji, na przykład neurologa, urologa, okulisty czy ortopedy. A jeśli ktoś dalej zastanawia się, czy rezonans prywatnie czy potrzebne skierowanie – to odpowiadamy w prywatnym badaniu nie ma takiej konieczności. 

Rezonans bez skierowania

Skierowanie na rezonans magnetyczny od kogo? Skierowanie na rezonans kto wystawia? Te pytania są najczęściej jak widać zadawanymi, dlatego też mamy nadzieję, iż tym artykułem udało nam się rozwiać wszelkie Państwa wątpliwości. A kto może wystawić skierowanie na tomograf?  Również lekarz specjalista o danej specjalizacji.


Rezonans magnetyczny bez skierowania, MRIDiagnostykaBadanie rezonansem magnetycznym w MRIDiagnostyka

Pacjent zgłaszający się na badanie do naszej pracowni rezonansu magnetycznego w Warszawie nie potrzebuje skierowania – ani od lekarza rodzinnego, ani od lekarza specjalisty.

Sytuacja wygląda nieco inaczej,
kiedy badanie dotyczy rezonansu z kontrastem.

Zobacz szczegóły!