Rezonans magnetyczny kręgosłupa

Rezonans kręgosłupa mri diagnostyka, Rezonans magnetyczny kręgosłupaKręgosłup jest wyjątkowo istotnym elementem szkieletu człowieka, stanowiącym podporę całego ciała, umożliwiającym poruszanie się oraz będącym ochroną dla rdzenia kręgowego. Wszystko to sprawia, że jest mocno narażony na różnego rodzaju kontuzje oraz choroby – w ich diagnostyce wyjątkowo pomocny jest rezonans magnetyczny. Na badanie zapraszamy do naszej pracowni MRI Diagnostyka w Warszawie!

Urazy i choroby kręgosłupa mogą mieć różne podłoże. Po pierwsze – wszystkie elementy kręgosłupa w naturalny sposób „zużywają się” wraz z wiekiem. Do uszkodzeń kręgosłupa może dojść na skutek nagłych wypadków, np. komunikacyjnych. Ryzyko występowania niektórych stanów przeciążeniowych oraz urazów zwiększa uprawianie sportu. Nie można zapominać również o współczesnym stylu życia (spędzanie dużej ilości czasu przed komputerem, niedobór aktywności fizycznej, praca siedząca), który również nie sprzyja zachowaniu zdrowia kręgosłupa. W diagnostyce wywołanych przez wszystkie te czynniki dolegliwości bezcennym badaniem jest rezonans magnetyczny kręgosłupa.

Rezonans kręgosłupa Warszawa – zanim wykonasz

Jeśli Twój stan zdrowia wymaga wykonania rezonansu magnetycznego kręgosłupa, w Warszawie możesz przeprowadzić go w naszej pracowni MRI Diagnostyka. Co musisz wiedzieć przed badaniem?

 • W pracowni MRI Diagnostyka w Warszawie rezonans magnetyczny kręgosłupa wykonujemy bez skierowania.
 • Gdy zalecono Ci wykonanie rezonansu kręgosłupa z kontrastem, pamiętaj o przeprowadzeniu badania stężenia kreatyniny we krwi.
 • Rejestracja na rezonans magnetyczny kręgosłupa w naszej pracowni jest szybka i wygodna – potrzebny jest do tego tylko dokument tożsamości.
 • Pamiętaj, by podczas rejestracji mieć ze sobą również wcześniejszą dokumentację medyczną.
 • Przed rezonansem magnetycznym kręgosłupa możesz normalnie jeść, pić i przyjmować niezbędne leki.

Rezonans magnetyczny kręgosłupa – wskazania

Głównym wskazaniem do wykonania rezonansu magnetycznego kręgosłupa są jego dolegliwości bólowe – w ruchu bądź w spoczynku, występujące nagle lub przewlekle, związane z przebytym wypadkiem, niespodziewanym urazem lub co do których istnieje podejrzenie, że mają związek ze stylem życia. Oprócz bólu, pojawiać się mogą np. ograniczenia ruchomości kręgosłupa, a w przebiegu niektórych kontuzji i schorzeń kręgosłupa – również objawy neurologiczne (mrowienie kończyn górnych i dolnych, zawroty głowy, zaburzenia oddawania moczu i stolca). W zależności od potrzeb, wykonane może zostać badanie całego kręgosłupa albo określonego odcinka (szyjnego, piersiowego, lędźwiowego).

Rezonans magnetyczny kręgosłupa jest niezbędnym elementem diagnostyki takich urazów i chorób, jak:

 • choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa,
 • przepuklina krążków międzykręgowych,
 • zwichnięcia i podwichnięcia stawów międzykręgowych,
 • zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa,
 • łuszczycowe zapalenie stawów,
 • osteoporoza,
 • wady postawy.

Rezonans magnetyczny kręgosłupa znajduje zastosowanie w diagnostyce pierwotnych oraz przerzutowych guzów nowotworowych, jako element przygotowania do zabiegów operacyjnych oraz kontrola skuteczności podjętego leczenia.

Rezonans magnetyczny kręgosłupa – przebieg

rezonans magnetyczny warszawa, MRIDiagnostykaZgłaszając się na rezonans magnetyczny kręgosłupa do naszej pracowni MRI Diagnostyka w Warszawie należy pamiętać, by odzież i bielizna były pozbawione jakichkolwiek elementów metalowych (klamer, guzików, sprzączek) – wówczas nie będzie konieczności jej zdejmowania. W szatni należy pozostawić okulary, spinki do włosów, biżuterię, telefon komórkowy oraz inne urządzenia elektroniczne i karty płatnicze.

Samo badanie jest bezpieczne i bezbolesne. Pacjent pozostaje pod stałą opieką naszego personelu. Po ewentualnym podaniu kontrastu kładzie się na stół i jest wsuwany do tunelu aparatu, gdzie rozpoczyna się badanie. Trwa od 15 do 45 minut – w tym czasie należy pozostawać w bezruchu. Każdą nieprawidłowość czy pogorszenie samopoczucia można zgłosić personelowi przez mikrofon.

Rezonans kręgosłupa Warszawa – cena

Ceny rezonansu magnetycznego kręgosłupa w Warszawie w naszej pracowni MRI Diagnostyka prezentują się następująco:

 • rezonans magnetyczny odcinka szyjnego kręgosłupa
 • rezonans magnetyczny odcinka piersiowego kręgosłupa
 • rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowego kręgosłupa
 • rezonans magnetyczny jednego odcinka kręgosłupa z kontrastem
 • rezonans magnetyczny całego kręgosłupa (3 odcinki).

Zobacz Cennik!

Rezonans magnetyczny kręgosłupa w Warszawie z MRI Diagnostyka

W naszej pracowni MRI Diagnostyka w Warszawie stawiamy na najwyższą jakość obrazowania oraz komfort i bezpieczeństwo pacjentów. Rezonans magnetyczny kręgosłupa wykonywany jest przy pomocy aparatu 1.5T Magnetom firmy Siemens – gwarantuje on doskonałą jakość uzyskanych obrazów przy możliwie najkrótszym czasie badania, a dodatkowo – dzięki innowacyjnej konstrukcji stołu i kanału – pozwala na komfortowe przeprowadzanie badania nawet u osób otyłych, silnie umięśnionych oraz z klaustrofobią.

Osoby wymagające wykonania rezonansu kręgosłupa w krótkim terminie zapraszamy do kontaktu -> https://mridiagnostyka.pl/kontakt/. Zapewniamy profesjonalną opiekę oraz najwyższe standardy diagnostyczne!