Rezonans magnetyczny kolana

rezonans kolana mridiagnostyka, Rezonans magnetyczny kolanaRezonans magnetyczny kolana to bezpieczne, bezbolesne i nieinwazyjne badanie, które pozwala na bardzo precyzyjne zobrazowanie wszystkich struktur anatomicznych wchodzących w skład stawu kolanowego. Dzięki temu możliwe jest szybkie wykrycie wszelkich nieprawidłowości, urazów i chorób kolana, a także wdrożenie odpowiedniego leczenia. Na rezonans magnetyczny w Warszawie wykonywany przy użyciu najnowocześniejszego aparatu 1.5T Magnetom firmy Siemens zapraszamy do naszej pracowni MRI Diagnostyka!

Kolano jest największym stawem w organizmie człowieka, zbudowanym z wielu części. Składają się na niego fragmenty kości piszczelowej i udowej, rzepka, więzadła wewnętrzne (krzyżowe) oraz zewnętrzne (poboczne), a także torebka stawowa i łąkotki. Staw kolanowy otoczony jest również licznymi mięśniami. Ze względu na swój rozmiar, skomplikowaną budowę oraz pełnione funkcje, kolano jest wyjątkowo narażone na różnego rodzaju przeciążenia, urazy oraz schorzenia.

Nieocenionym badaniem w ich diagnostyce jest rezonans magnetyczny kolana.

Rezonans kolana Warszawa – zanim wykonasz

Rezonans magnetyczny kolana wykonywany w Warszawie w naszej pracowni MRI Diagnostyka nie wymaga specjalnych przygotowań. O czym należy pamiętać?

 • Zgłaszając się do nas na rezonans magnetyczny kolana nie musisz okazywać skierowania.
 • Jeśli planowany jest rezonans kolana z kontrastem, nie wcześniej niż 7 dni przed badaniem wykonaj badanie poziomu kreatyniny we krwi.
 • Podczas rejestracji miej ze sobą dokument tożsamości oraz wcześniejszą dokumentację medyczną.
 • Przed rezonansem magnetycznym kolana możesz normalnie jeść i pić, a także przyjąć stosowane na co dzień leki.
 • Pamiętaj, by na badanie zgłosić się w wygodnej odzieży bez jakichkolwiek elementów metalowych (guziki, sprzączki, klamry).
 • Biżuterię, okulary, spinki do włosów, wszelkie urządzenia elektroniczne oraz karty płatnicze pozostaw w szatni.

Rezonans magnetyczny kolana Warszawa – wskazania

Istnieje wiele wskazań do wykonania rezonansu magnetycznego kolana. Najczęściej badanie przeprowadza się w sytuacji podejrzenia różnego rodzaju uszkodzeń struktur anatomicznych wchodzących w skład stawu kolanowego – zarówno stanów przeciążeniowych, nagłych urazów, jak i przewlekłych chorób zwyrodnieniowych. Ich objawem jest zazwyczaj ból, obrzęki, opuchlizna, uczucie „przeskakiwania” w kolanie, zablokowanie stawu kolanowego, jego sztywność oraz ograniczenie ruchomości. rezonans magnetyczny kolana warszawa

Do najczęściej diagnozowanych kontuzji i schorzeń kolana, w diagnostyce których zastosowanie znajduje rezonans magnetyczny, zalicza się:

 • zwyrodnienie stawu kolanowego,
 • zerwanie więzadeł krzyżowych,
 • uszkodzenia łąkotek,
 • kolano skoczka,
 • kolano biegacza,
 • kolano kinomana,
 • uszkodzenia rzepki,
 • patologie chrząstki stawowej.

Rezonans magnetyczny kolana bywa pomocny również w diagnostyce chorób reumatologicznych (np. reumatoidalnego zapalenia stawów, zesztywniającego zapalenia stawów, łuszczycowego zapalenia stawów) oraz nowotworowych.

Rezonans magnetyczny kolana – przebieg

W naszej pracowni MRI Diagnostyka w Warszawie każdy pacjent zgłaszający się na rezonans magnetyczny kolana pozostaje pod stałą opieką zespołu specjalistów. Badanie odbywa się w specjalnie przystosowanym do tego pomieszczeniu, gdzie znajduje się aparat do rezonansu magnetycznego. Jeśli istnieją ku temu wskazania, pacjentowi podaje się środek kontrastowy, a następnie jest on proszony o położenie się na wygodnym, szerokim stole do badania, który zostaje wsunięty do aparatu.

Badanie jest całkowicie bezpieczne i bezbolesne – pacjent ma możliwość stałego kontaktu z wykonującym je specjalistą, dzięki czemu może zgłosić jakiekolwiek problemy czy pogorszenie samopoczucia. Podczas rezonansu magnetycznego kolana należy pozostać w bezruchu. Badanie trwa przeważnie od 15 do 45 minut.

Rezonans kolana Warszawa – cena

Cena rezonansu magnetycznego kolana wykonywanego w naszej pracowni MRI Diagnostyka w Warszawie? – Zobacz Cennik!

Rezonans magnetyczny kolana w Warszawie z MRI Diagnostyka

W pracowni MRI Diagnostyka w Warszawie dysponujemy najnowszym modelem aparatu 1.5T Magnetom firmy Siemens – zapewnia on najwyższą jakość obrazowania przy możliwie najkrótszym czasie badania. Co ważne, aparat jest wyposażony w bardzo duży, solidny stół, umożliwiający wykonania badania nawet u osób otyłych (do 250 kg), a także innowacyjny kanał o większej przepustowości, dzięki czemu rezonans magnetyczny przebiega w komfortowy sposób nawet u pacjentów z klaustrofobią.

W pracowni MRI Diagnostyka wyniki rezonansu magnetycznego kolana są dostępne w ciągu siedmiu dni od dnia wykonania badania. Można odebrać je osobiście (lub przez upoważnioną osobę trzecią) bądź drogą online. Zadzwoń lub napisz do nas i umów się na wizytę w dogodnym dla Ciebie terminie -> https://mridiagnostyka.pl/kontakt/. Pracujemy od poniedziałku do soboty od 7:00 do 21:00.