Rezonans magnetyczny głowy

Rezonans głowy - mridiagnostyka, Rezonans magnetyczny głowyRezonans magnetyczny głowy to obecnie najbardziej precyzyjne i wyjątkowo bezpieczne badanie, umożliwiające zobrazowanie układu nerwowego i naczyniowego czaszki, a także wszystkich struktur anatomicznych mózgu. Można je wykonywać tak często, jak jest to potrzebne, bez obaw o jakiekolwiek uszkodzenia tkanek czy skutki uboczne. Na rezonans magnetyczny w Warszawie w cenie przystępnej dla każdego zapraszamy do pracowni MRI Diagnostyka!

Rezonans magnetyczny głowy to badanie, które wykorzystuje właściwości atomów wodoru znajdujących się w każdej komórce ludzkiego organizmu. Poddane działaniu silnego pola magnetycznego emitowanego przez aparat, atomy te poruszają się w określonych kierunkach. Ruch ten jest odbierany przez specjalne detektory, a następnie przekształcany przez oprogramowanie komputerowe na bardzo precyzyjne obrazy tkanek znajdujących się w obrębie głowy.

Rezonans magnetyczny głowy ma dużą przewagę nad innymi badaniami obrazowymi tej części ciała. Umożliwia uzyskanie bardzo dokładnych obrazów, umożliwiających szybką i jednoznaczną diagnostykę chorób oraz urazów. Jest też w pełni bezpieczne – podczas rezonansu magnetycznego głowy nie wykorzystuje się bowiem żadnego promieniowania, które może mieć wpływ na ludzki organizm.

Rezonans magnetyczny głowy Warszawa – zanim wykonasz

rezonans magnetyczny głowy, mri przysadki Dla komfortu oraz wygody pacjentów zachęcamy, by przed wykonaniem rezonansu magnetycznego głowy w naszej pracowni MRI Diagnostyka w Warszawie, zapoznać się z poniższymi zasadami.

 • Od pacjentów, którzy chcą wykonać rezonans magnetyczny głowy w naszej pracowni nie wymagamy skierowania.
 • Jeśli istnieją wskazania do rezonansu magnetycznego głowy z kontrastem, należy pamiętać o wykonaniu badania poziomu kreatyniny we krwi (maksymalnie 7 dni przed rezonansem).
 • Do zarejestrowania się na badanie pacjent potrzebuje dokumentu tożsamości. Warto mieć ze sobą również wcześniejszą dokumentację medyczną.
 • Przed rezonansem magnetycznym głowy można zjeść normalny posiłek i pić wodę czy inne napoje. Bez obaw można brać także przyjmowane na stałe leki.
 • Rezonans magnetyczny głowy może być wykonany u pacjenta w ubraniu – o ile odzież jest pozbawiona elementów metalowych.
 • Telefon komórkowy, kluczyki, portfel, okulary czy biżuterię należy koniecznie zostawić w szatni.

Rezonans magnetyczny głowy – wskazania

rezonans magnetyczny głowy cena warszawa, mri oczy Istnieje wiele wskazań do wykonania rezonansu magnetycznego głowy. Mogą to być zarówno objawy w postaci przewlekłych, często występujących bólów głowy, zawrotów głowy, mdłości czy utraty przytomności, ale także objawy neurologiczne: zaburzenia widzenia, zaburzenia mowy, kłopoty ze słuchem, problemy z utrzymaniem równowagi.

Rezonans magnetyczny głowy znajduje zastosowanie w diagnostyce takich schorzeń, jak:

 • migrena,
 • wstrząśnienie mózgu,
 • nowotwory mózgu,
 • stwardnienie rozsiane,
 • choroba Alzheimera,
 • zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych,
 • mechaniczne uszkodzenia mózgu (np. na skutek wypadków),
 • wady rozwojowe mózgu,
 • zaburzenia krążenia czaszkowego,
 • choroby przysadki mózgowej.

Rezonans magnetyczny głowy jest jedynym badaniem, dzięki któremu można wykryć ukryte malformacje naczyniowe, ocenić stan tkanki mózgowej czy wewnątrzczaszkowych odcinków nerwów czaszkowych.

Rezonans magnetyczny głowy Warszawa – przebieg

rezonans magnetyczny głowy warszawa, mridiagnostykaW pracowni MRI Diagnostyka w Warszawie dokładamy wszelkich starań, by rezonans magnetyczny głowy przebiegał szybko, sprawnie i był możliwie najbardziej komfortowy dla pacjentów. Z tego powodu pozostają oni pod stałą opieką zespołu naszych doświadczonych specjalistów. Jeśli istnieją takie wskazania, pacjentowi podaje się środek kontrastujący, który jeszcze bardziej podnosi jakość obrazowania. Następnie kładzie się on na wygodnym stole i jest wsuwany do kanału aparatu, gdzie rozpoczyna się badanie. Trwa ono od 15 do 45 minut – w tym czasie pacjent musi pozostać w bezruchu, ale w razie pilnej konieczności ma możliwość kontaktu z wykonującym rezonans specjalistą przez mikrofon.

Rezonans magnetyczny głowy – cena Warszawa

Interesuje Cię cena rezonansu magnetycznego głowy w Warszawie w naszej pracowni MRI Diagnostyka?

Cena rezonansu głowy z kontrastem w Warszawie?

Czy koszt badania z opcją angio ?

Zobacz Cennik!

Rezonans magnetyczny głowy w Warszawie z MRI Diagnostyka

W pracowni MRI Diagnostyka w Warszawie zapewniamy pacjentom dostęp do sprzętu najwyższej jakości – nasz aparat Siemens 1.5T Magnetom gwarantuje doskonałą jakość obrazowania, co znacznie skraca diagnostykę wielu urazów i chorób w obrębie głowy. Innowacyjna konstrukcja stołu oraz kanał o wysokiej przepustowości pozwalają na bardzo komfortowe wykonywanie badania nawet u osób otyłych (do 250 kg), mocno umięśnionych oraz z klaustrofobią.

W pracowni MRI Diagnostyka przestrzegamy rygorystycznych standardów higieny i bezpieczeństwa, a wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów pracujemy sześć dni w tygodniu – od poniedziałku do soboty od 7:00 do 21:00. Skontaktuj się z nami i umów na badanie w dogodnym dla Ciebie terminie -> https://mridiagnostyka.pl/kontakt/.