Dzięki rezonansowi magnetycznemu możliwe staje się zdiagnozowanie chorób układu nerwowego, a także kręgosłupa, stawu i wielu różnych narządów. O skuteczności ich leczenia decyduje jednak nie tylko samo badanie, ale również (a może przede wszystkim) moment jego wykonania. Im stanie się to szybciej, tym lepiej.

Niestety, nowoczesny rezonans magnetyczny nie zawsze jest dostępny od razu. Zwłaszcza w publicznej służbie zdrowia, w której od lat utrzymują się duże kolejki. Pacjenci są zmuszeni oczekiwać w nich miesiącami. Rozwiązaniem tego problemu wydają się usługi świadczone przez pracownie prywatne, korzystające z najnowocześniejszego sprzętu.

Kto może skorzystać z rezonansu magnetycznego bez skierowania?

Oferta skierowana jest do wszystkich pacjentów, u których nie wykryto żadnych przeciwwskazań związanych z samym badaniem. Pracownie mieszczące się w prywatnych centrach medycznych to szansa dla wielu osób na uzyskanie szybkiej oceny stanu zdrowia, a także skutecznej metody leczenia. Tak sformułowana oferta wydaje się odpowiedzią na wszelkie bolączki trapiące publiczną służbę zdrowia. Mowa tu nie tylko o kolejkach, ale również o niedofinansowaniu szpitali, które często nie są w stanie spełnić ogromnego zapotrzebowania, jakie zgłaszają pacjenci.

Pracownie prywatne wykonują rezonans magnetyczny z użyciem nowych aparatów cenionych producentów, które pozwalają na łatwe dostosowanie wszelkich niezbędnych parametrów technicznych, co przekłada się na możliwość uzyskania precyzyjnych wyników badania. Oczywiście nie oznacza to, że każdy podmiot prywatny zapewni tak wysoką jakość świadczonych usług. Przed skorzystaniem z oferty konkretnej firmy, warto zwrócić uwagę na szereg istotnych kwestii.

Rezonans magnetyczny w Warszawie – jak wybrać najlepszą pracownię?

Choć wielu pacjentów kieruje się przede wszystkim cenami świadczonych usług, należy patrzeć nieco szerzej. Co nam bowiem po oszczędnościach, skoro badanie zostanie przeprowadzone w złych warunkach i z użyciem przestarzałego aparatu? Niezwykle ważne jest więc wyposażenie interesującej nas pracowni. Warto odwiedzić jej stronę internetową, by sprawdzić, z czego dokładnie korzystają specjaliści i jak wyglądają poszczególne pomieszczenia. Już same zdjęcia często wystarczą, by określić, czy mamy do czynienia z nowoczesną, poważną firmą czy może wręcz przeciwnie.

Oczywiście nie należy przy tym zapominać o konkretnych badaniach i zabiegach realizowanych w pracowni. Dobrze jest upewnić się, czy przeprowadza się tam rezonans z kontrastem i czy zastosowany sprzęt jest bezpieczny dla klaustrofobików. Wiele przydatnych informacji znajdziemy także analizując opinie i komentarze wystawiane przez poprzednich pacjentów. Dość chętnie dzielą się oni spostrzeżeniami na temat jakości usług oraz podejścia lekarzy. Pozwoli nam to wyrobić sobie opinie na temat interesujących nas podmiotów. To zaś jest najlepszy sposób na to, aby dokonać właściwego wyboru, który okaże się korzystny dla naszego zdrowia.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na badania rezonansem magnetycznym – nowoczesny model Siemens Magnetom 1,5T