Siedząca praca związana jest nie tylko z obciążeniem umysłowym, ale również fizycznym. Doskonale wiedzą o tym wszystkie osoby pracujące przy biurkach. Pozostawanie przez długi czas w bezruchu w dużym stopniu wpływa na kondycję kręgosłupa. W skrajnych przypadkach prowadzi to do rozmaitych schorzeń, które wykryje rezonans magnetyczny.

Problemy z plecami dotykają tak wielu osób, że śmiało można określić je mianem choroby cywilizacyjnej. Obecna sytuacja na świecie sprawiła, że wiele firm zmuszonych zostało do odesłania swoich pracowników do pracy zdalnej, wykonywanej w domu. W wielu przypadkach doprowadziło to do pogłębienia problemu. Rezonans kręgosłupa w prywatnych pracowniach wykonywany jest coraz częściej. Decydują się na niego nie tylko seniorzy, ale  także osoby młode. Z czego to wynika?

Wpływ siedzącej pracy na kręgosłup

Praca w biurze sama w sobie może okazać się niekorzystna dla naszego układu kostno-stawowego. Zwłaszcza gdy nie towarzyszy jej regularny ruch, związany chociażby ze skłonami wykonywanymi przy biurku. Warto jednak zaznaczyć, że wiele firm (zwłaszcza korporacji) stara się swoim pracownikom jakoś pomóc. Chociażby poprzez zakup dobrej jakości krzeseł i odpowiednio sprofilowanych biurek, dzięki którym obciążenie kręgosłupa jest mniejsze.

Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku pracy zdalnej. Nie wszyscy mogą bowiem pozwolić sobie na zakup drogich foteli ze specjalnymi poduszkami gwarantującymi podparcie odcinka lędźwiowego i szyjnego. O biurkach już nie wspominając. Praca w domu często wykonywana jest więc na kanapie, przy stoliku kawowym lub w fotelu, którego zastosowanie jest zupełnie inne.

Wszystko to może pogłębić problem, czego efektem są wciąż pojawiające się schorzenia kręgosłupa, takie jak na przykład zwyrodnienia, wypadnięcie dysku czy też rozmaite wady postawy. I choć wydawać się może, że praca na kanapie lub w łóżku jest przyjemna, kręgosłup odczuwa to zupełnie inaczej.

Jak reagować na problemy z kręgosłupem? Gdzie warto się udać?

Intensywny ból pleców nie tylko zmniejsza komfort codziennego życia. Jeśli nic z nim nie zrobimy, nasz stan zapewne się pogorszy. To zaś często prowadzi do poważniejszych schorzeń, które całkowicie uniemożliwiają funkcjonowanie.

Co więc robić, gdy ból kręgosłupa się pojawił, a jego intensywność utrzymuje się bądź rośnie? Oczywiście konieczna będzie wizyta u lekarza specjalisty. Ten zaś, w celu przygotowania dokładniejszej diagnozy, zapewne zaleci rezonans magnetyczny. Jest to bowiem bezpieczna, precyzyjna metoda obrazowania, dzięki której lekarz jest w stanie zapoznać się z dokładnym stanem organów zewnętrznych. Badanie pozwala nie tylko odkryć źródło problemu, ale również ustalić sposób jego wyeliminowania.

Jeżeli zależy nam na czasie, najlepszym rozwiązaniem wydaje się rezonans magnetyczny bez skierowania, realizowany w prywatnych placówkach, gwarantujących natychmiastowy dostęp do specjalistycznego sprzętów. Problemy z kręgosłupem to poważna sprawa, dlatego nie należy ich bagatelizować. Tego typu usługi wydają się więc najlepszym rozwiązaniem.

 

Jeżeli odczuwasz bóle w obrębie kręgosłupa i chciałbyś wykonać rezonans magnetyczny, mamy dla Ciebie wspaniałą ofertę promocyjną. Wykonując rezonans magnetyczny całego kręgosłupa (3 odcinki) oszczędzasz u nas 290 zł! Sprawdź nasz cennik. Zapraszamy także na inne badania.