Badanie obrazowe przy użyciu rezonansu magnetycznego ma wiele zalet. Pozwala z dużą precyzją określić stan wewnętrznych organów, co przekłada się na możliwość wykrycia wielu schorzeń i dolegliwości. Odbywa się to w bardzo bezpiecznych warunkach, bez negatywnego wpływu na zdrowie pacjenta. Tego typu korzyści może być jednak znacznie więcej, jeśli użyty zostanie sprzęt najwyższej klasy.

Czy rodzaj aparatu MR ma znaczenie?

Podobnie jak w niemal każdej dziedzinie, także w medycynie obserwujemy dynamiczny rozwój technologiczny. Producenci urządzeń używanych do badań każdego roku proponują coś nowego. Są to rozwiązania, które zwiększają skuteczność diagnozy lub sprawiają, że jest ona przeprowadzana w znacznie lepszych warunkach. Rezonans magnetyczny (nowe urządzenie) nie jest w tym przypadku wyjątkiem.

Obecne sprzęty w sposób znaczący różnią się od aparatów, które używane były zaledwie kilka lat temu. Ich funkcjonalność, budowa oraz skuteczność zmienia się praktycznie na naszych oczach. I właśnie dlatego tak ważne jest, aby zawsze mieć dostęp do rozwiązań możliwe najnowszych. Dzięki nim zarówno pacjenci, jak i lekarze specjaliści mogą zrobić użytek z obecnego postępu technologicznego.

Rezonans magnetyczny nowe urządzenie – wysoka precyzja działania

Zdecydowanie najważniejszą przewagą nowych aparatów nad tymi wiekowymi jest dokładność obrazowania. Obecnie realizowane badania 3D odpowiadają za zupełnie nowy standard diagnostyki. Dzięki zastosowanym technologiom, lekarze specjaliści są w stanie z dużą dokładnością obserwować organizm w wielu płaszczyznach.

Jest to oczywiście przydatne zarówno podczas obrazowania całego ciała (Whole Body Scan), jak i konkretnych narządów – serca, mózgu, kręgosłupa etc. Stwarza to szansę na szybsze wykrycie problemów, co z kolei umożliwi przygotowanie i wdrożenie właściwej diagnozy. Śmiało można więc stwierdzić, że lekarz wyposażony w najnowsze zdobycze techniki może skuteczniej walczyć o zdrowie swoich pacjentów.

Nowoczesny rezonans magnetyczny = wyższy komfort badania

Wysoka skuteczność obrazowania to istotny argument, który przemawia za korzystaniem z placówek mających dostęp do najnowszych sprzętów. Warto jednak wspomnieć również o samym przebiegu badania nowoczesnym rezonansem magnetycznym. Dla wielu osób nie jest to przyjemne doświadczenie, jednak najnowsze urządzenia sprawiają, że wszelkie ewentualne niedogodności są eliminowane lub tracą na znaczeniu. Dlaczego jest to możliwe?

  • Czas badania jest znacznie krótszy – przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości obrazowania. Wynika to z zastosowania najnowszych standardów technologicznych, dzięki którym aparat potrzebuje mniej czasu, by wykonać dokładny obraz 3D. Bez względu na zakres badania.
  • Nowe aparaty MRI działają ciszej – generowany szum nie oddziałuje na pacjenta, ponieważ jest on znacznie lżejszy.
  • Otwór gantry jest większy – nowoczesny rezonans magnetyczny dla klaustrofobików jest przygotowywany w taki sposób, aby badanie nie wzbudzało lęku u pacjentów.
  • Większość badań przeprowadzana jest bez umieszczania głowy w urządzeniu – kolejne rozwiązanie, dzięki któremu obrazowanie okaże się znacznie przyjemniejszym doświadczeniem.

Nowoczesny rezonans magnetyczny (nowe urządzenie) gwarantuje bardzo wysoką skuteczność i należyty komfort badania. Obok tego typu korzyści trudno przejść obojętnie, dlatego warto szukać placówek, które mają dostęp do tych sprzętów.

 

Zapraszamy na badanie MRI nowoczesnym sprzętem: 1,5 Teslowy aparat Siemens Magnetom | rezonans magnetyczny nowe urządzenie.