Precyzyjna diagnostyka obrazowa pozwala na skuteczną ocenę stanu organów wewnętrznych. Powinna być więc realizowana z użyciem nowoczesnych, odpowiednio dobranych sprzętów. Doskonałym na to przykładem jest rezonans magnetyczny, czyli badanie, które umożliwia wykrycie dolegliwości niemal całego ciała.

Nowoczesny rezonans magnetyczny

Bardzo często zapewnia podstawowe informacje podczas przygotowywania procesu leczenia. Lekarz jest w stanie wybrać optymalną metodę, a także leki. Mówiąc krótko – odpowiednio wykonany rezonans znacznie zwiększa szansę pacjenta na wyleczenie. Zwłaszcza gdy zostanie przeprowadzony na wczesnym etapie choroby.

Biorąc pod uwagę te informacje, zasadne wydaje się pytanie, czy wiek aparatu wykorzystywanego podczas badania może mieć jakiś wpływ na jego przebieg. Czy nowsze, bardziej zaawansowane sprzęty są skuteczniejsze?

To oczywiście zależy, jednak nie da się ukryć, że zdecydowanie ułatwiają one pracę lekarzy. Głównie z powodu sprawnego, szybkiego działania, jak również dostarczania wyraźnego obrazu w generacji 3D. Nowe technologie zwiększają ich skuteczność, co oczywiście wpływa na diagnostykę.

Bezpieczne, wygodne i szybkie obrazowanie

Nowe aparaty MR cenione są jednak nie tylko ze względu na szybkość i efektywność działania. W znaczący sposób wpływają one bowiem na komfort pacjentów. Zwłaszcza tych, którzy z jakichś powodów obawiają się badania. Z czego to wynika?

  • Nowoczesne sprzęty wyróżniają się większymi otworami gantry. Jest to ważna informacja przede wszystkim dla klaustrofobików. Wiekowe aparaty często wywołują u takich osób napady lęku, co znacznie utrudnia lub wręcz uniemożliwia przeprowadzenie rezonansu.
  • Praca urządzenia jest cichsza. To także wpływa na wygodę badania, jak również obniżenie lęku u pacjenta, który cały proces znosi znacznie lepiej.
  • Rezonans magnetyczny trwa krócej. Bez względu na to, czy mowa jest o obrazowaniu kręgosłupa, głowy, zatok czy serca. Pozostawanie w pozycji nieruchomej przez dłuższy czas może okazać się niezwykle męczące, dlatego tym bardziej warto skorzystać z nowszego aparatu.

Dynamiczny rozwój technologiczny jest bardzo widoczny w medycynie. Przekłada się on między innymi na implementację nowszych technologii, które sprawiają, że obsługiwane do tej pory sprzęty działają znacznie lepiej i są bardziej „przyjazne” dla pacjentów.

Gdzie szukać nowoczesnych aparatów MR?

Jak widać, tego typu sprzęty zapewniają mnóstwo korzyści. Jest to jeden z głównych powodów, dla których warto decydować się na usługi realizowane przez kliniki prywatne. Rezonans magnetyczny bez skierowania zapewnia nie tylko dostęp do lepszych, nowocześniejszych sprzętów, ale też znacznie krótszy czas oczekiwania.

Całe badanie realizowane jest natomiast w znacznie przyjemniejszej atmosferze, za sprawa której pacjenci znacznie lepiej radzą sobie z lękiem. Nie należy przy tym zapominać o wysokiej skuteczności obrazowania, pozwalającej lekarzowi na postawienie właściwej diagnozy.

Jeżeli zależy Ci na wykonaniu badania rezonansu magnetycznego na najnowszym urządzeniu – zapraszamy do kontaktu!