Magnetom Altea Siemens – Nasz Sprzęt:

(1) Najnowszy aparat nowej generacji firmy Siemens MAGNETOM Altea – rok produkcji aparatu 2020!;

(2) Pełne port folio dedykowanych cewek;

(3) Możliwość wykonywania sekwencji w 3D (zdjęcia porównawcze)

(4) Pierwszy aparat umożliwiający wykonywanie szybkich sekwencji obrazujących warstwy nawet co 0,4mm (dokładność tomografii)

(5) Aparat wyposażony w specjalistyczne sekwencje redukujące artefakty, pochodzące z niemagnetycznych implantów (zdjęcia zwykłych sekwencji, innych aparatów wyposażonych w tą funkcję i naszego) 

(6) Pierwszy na rynku aparat pozwalający na wykonywanie obrazowania całego kręgosłupa (zdjęcia sagitali z całego kręgosłupa)

(7) Możliwość słuchania własnej muzyki w trakcie wykonywania badań

(8) Najszerszy na rynku otwór gantry (70 cm)

(9) Stół przystosowany do Pacjentów o wadze dochodzącej nawet do 250 kilogramów

(10) Najnowszy wstrzykiwacz kontrastu firmy Bracco – umożliwiający wykonywanie badań Jamy brzusznej oraz miednicy mniejszej

 (11) Technologia Biomatrix

 

Ad. (1)

Rezonans Magnetyczny, w który jest wyposażone pracownia MRI Diagnostyka, jest wyposażony w najnowocześniejszy aparat SIEMENS Magnetom Altea 1,5T. Jest to najnowszy w Warszawie aparat Rezonansu Magnetycznego, wyprodukowany w 2020 roku, rozpoczynający zupełnie nową generację aparatów Rezonansów Magnetycznych, które dzięki swojemu wyposażeniu w specjalistyczne aplikacje, umożliwiają obrazowanie dużo większej jakości niż aparaty 3 teslowe, przy wykorzystaniu w dalszym ciągu nieszkodliwego dla człowieka pola magnetycznego na poziomie 1,5T. Wyposażony jest w przestronny 1,5 teslowy magnes o średnicy 70 cm i rozwiązania technologiczne najwyższej klasy. Posiada unikatową technologię BioMatrix, najnowszą platformę oprogramowania syngo MR XA i wyjątkowe pakiety Turbo Suite do badań szybkich. Umożliwia bardzo szybkie i właściwe rozpoznanie zmian i sprawdzenie efektywności wdrożonej terapii, jednocześnie dając Pacjentowi maksymalny komfort i bezpieczeństwo.

Ad. (2)

Aparat Rezonansu Magnetycznego, którym dysponuje pracownia MRI Diagnostyka, posiada pełne port folio dedykowanych cewek do badań, w skład których wchodzą między innymi:

– Cewka głowowa – 20 kanałowa cewka do obrazowania głowy, w tym mózgu oraz szyi. Posiada funkcję pochylania (dla większego komfortu Pacjenta) oraz wbudowany układ korekcji homogeniczności BioMatrix Tiltable CoilShim;

– Cewka kręgosłupowa – 24 kanałowa cewka do obrazowania kręgosłupa oraz służąca jako cewka dolna w obrazowaniu klatki piersiowej, jamy brzusznej, miednicy oraz bioder, posiada wbudowane czujniki oddechowe BioMatrix Respiratory Sensors – niwelujące artefakty ruchowe;

– Cewka body (z technologią bodymatrix) – umożliwiający nie tylko badania jamy brzusznej czy miednicy mniejszej, ale również obrazowanie kości długich z polem widzenia do 50 cm

– 2x cewka flex (duża i mała) dla stawów które nie mieszczą się w standardowe, oraz służące jako uzupełnienie cewki body w obrazowaniu tułowia

– Pierwsza dedykowana 18 kanałowa nadawczo-odbiorcza Cewka kolanowa firmy Siemens, umożliwia ona również bardzo dokładne badania łokcia;

– Dedykowana 16 kanałowa Cewka do badania stopy

– Dedykowana 16 kanałowa Cewka do badania stawu skokowego

– Dedykowana 16 kanałowa cewka do badania dłoni

– Dedykowana 16 kanałowa cewka do badania nadgarstka

– Dedykowana 18 kanałowa cewka półsztywna do badania barku

 

Ad. 3

Ad. 4

Ad. 5

Ad. 6

Dzięki technologii Spine Dot Engine, nasz aparat jako pierwszy w Polsce, pozwala na łączenie obrazów wykonywanych podczas badania całego kręgosłupa. Do tej pory przy wykonywaniu Rezonansu Magnetycznego całego kręgosłupa, Pacjent oraz lekarz otrzymywali 3 oddzielne badania (badanie odcinka szyjnego, piersiowego oraz lędźwiowego), co nie ułatwiało przeglądania obrazów oraz stawiania diagnozy, szczególnie na pograniczu poszczególnych odcinków. Nasz aparat w przypadku wykonywania Rezonansu całego kręgosłupa, tworzy jedno w pełni diagnostyczne badanie, dzięki czemu lekarz ma łatwość z oceną wszystkich ewentualnych patologii.

Ad. 7

Podczas badań wykonywanych w MRI Diagnostyka, każdy Pacjent, otrzymuje słuchawki, które mają na celu zniwelowanie odgłosów wydawanych przez aparat w trakcie badania. Istnieje możliwość, abyśmy w słuchawkach była puszczona Państwa ulubiona muzyka. W tym celu prosimy o zabrania ze sobą płyty/pendriva z muzyką, którą chcą Państwo słuchać w trakcie badania oraz o poinformowania o tym naszego technika.

Ad. 8

Aparat Rezonansu Magnetycznego MRI Diagnostyka, wyposażony jest w przestronny 1,5 teslowy magnes o średnicy 70 cm i rozwiązania technologiczne najwyższej klasy. Aparat nasz w porównaniu do standardowych aparatów 1,5 i 3 teslowych, posiada otwór gantry szerszy, aż o 10 centymetrów, zapewniając przy tym komfort dla Pacjentów cierpiących na klaustrofobię oraz możliwość wykonania badania Pacjentom, silnie umięśnionym, którzy do tej pory nie mieścili się standardowe aparaty wysokopolowe.

Ad. 9

Aparat Rezonansu Magnetycznego MRI Diagnostyka, wyposażony jest w stół o ponadstandardowej nośności. Do tej pory większość stołów, na których odbywają się badania, posiada nośność do 150 kilogramów. Stół naszego aparatu ma nośność 250 kilogramów, co w zestawieniu z ponadstandardowym otworem w gantry, zapewnia możliwość wykonywania badania MR w komfortowych warunkach, Pacjentom, którzy do tej pory nie mogli wykonać badania ze względu na swoją wagę.

Ad. 10

 

Ad. 11

BioMatrix to unikatowy zestaw rozwiązań technologicznych, w którym uzyskanie najwyższej jakości obrazowania i wydajności pracy, poprzez eliminację niepożądanych różnic, a którego celem jest medycyna precyzyjna. W skład tego systemu wchodzą między innymi:

– BioMatrix Sensors – wbudowane bezpośrednio w aparat czujniki funkcji życiowych, które śledzą pacjenta i eliminują zakłócenia wynikające z ruchu – poruszania się Pacjenta, oddechu i akcji serca.

– BioMatrix Tuners – wbudowane bezpośrednio w aparat systemy, które nadzorują zjawiska fizyczne towarzyszące obrazowaniu MR i eliminują zakłócenia wynikające z różnic anatomii, fizjologii i patologii.

– BioMatrix Interfaces – wbudowane bezpośrednio w aparat mechanizmy, które znacznie upraszczają proces przygotowania badania, ułatwiają pracę i eliminują błędy obsługowe.